מהו ריברסינג

ריברסינג הינה שיטת טיפול בנשימה מודעת מעגלית. מה קורה לנו כשאנחנו נבהלים? נעצבים? כואבים? אנחנו עוצרים את הנשימה. מבלי לשים לב במהלך חיינו מרגע שנולדנו שוב ושוב עצרנו את הנשימה כל פעם שנתקלנו בקושי מסוים. כתוצאה מכך אנחנו סוחבים אתנו צרורות של חסימות ברמה הפיזיולוגית, הרגשית והנפשית. ואת זה הריברסינג מבקש לשחרר. כל רגש שתקוע בגוף מייצר חסימה של אספקת חמצן לשם החמצן שבנשימה במהלך הטיפול מגיע אל כל המקומות הפיזיולוגים והנפשיים שבהן נוצרו אותן טראומות, מכאובים, מחלות ודפוסי התנהגות מעכבים ואז כמו ב"צינתור" החסימה מתחילה להשתחרר, אנרגיה חדשה מתחילה לזרום, נכנס ריפוי והמציאות הקיומית שלנו אט אט משתנה.

התהליך מתבצע כשהמטופל שוכב ורק נושם ללא הפסקה בין שאיפה לנשיפה. התהליך בטוח ונמצא בליווי והנחיה צמודה ומפורטת של המטפל. מדובר בדבר טבעי עדין ופשוט ביותר.

חלק מהשינויים מורגשים במידי וחלק ניתן לראות לאורך זמן, הרגשות שמשתחררים בריברסינג כבר לא מנהלים אותי יותר הלב נפתח ויש הקלה ותחושת רגיעה מופלאה. אנרגיית חיות חדשה נכנסת לנו לגוף ולאורך זמן ישנה עליה ברמת שביעות הרצון מהחיים עליה בביטחון והאהבה העצמית חיזוק המערכת החיסונית ואף שיפור סיבולת לב ראה. בכל סשן ריברסינג משהו קולף והשתחרר ובכל נשימה אנחנו נולדים מחדש. מכאן השם Rebirthing. לאונרד אור מייסד השיטה הגיע עם מטופליו לריפוי חוויות עבר ולידה והבחין כי שיטה זו בעצם מאפשרת שחרור משקעים עוד מהלידה עצמה. למידע נוסף על השיטה ולאונרד אור לחצו כאן.

ליגד גרנית פורת מטפלת בריברסינג וקיבלה את הכשרתה בבית להיוולד מחדש - המרכז הישראלי לנשימה מודעת - ריברסינג.